top of page

Hakkımızda

Seçkin Kadromuz...

Boygar ÖZLEN
Mimar
Gülay ÖZLEN
İdari ve Mali İşler

 

1994 D.E.Ü Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünden mezun olan Mimar Boygar ÖZLEN, BOYGAR Yapı Tasarım Bürosu bünyesindeki yetkin kadrosu ile birlikte, çok sayıda konut, sanayi tesisi, işyeri projeleri ile çeşitli restorasyon ve konservasyon projelerinde, proje müellifi ve/veya uygulama sorumlusu olarak yer almakta; bazılarında proje yönetimi hizmeti de vermektedir.
 

MESLEKİ BAŞARI ve ÖDÜLLERİ

 

- TAÇ Vakfı Mimarlık Öğrencileri Proje Teşvik Ödülü, 1992

- Ankara B.Şehir Belediyesi Dikmen Vadisi Demokrasi Anıtı Ulusal Tasarım Yarışması, 1993, satınalma, (y.mimar Yankı Göktepe ve heykel sanatçısı Ali Gülök ile)

- UIA 2005 İSTANBUL Kongresinde Ege Bölgesi Çağdaş Mimarlık Örnekleri Sergisi Katılımı, Saray Halı Ege Bölge Müdürlüğü Binası,

- Tüpraş Ege Bölge Müdürlüğü Aliağa Rafinerisi Sosyal Merkez Projesi Davetli Yarışması, 2006, 3.ödül

- İzmir B.Şehir Belediyesi Tarihi Çevreye Katkı Ödülleri Restorasyon Dalı Ödül Adayı, 2007, İzmir Eski Su Yapıları Restorasyonları,

- Tüpraş Ege Bölge Müdürlüğü Aliağa Rafinerisi Yönetim Merkezi Projesi Davetli Yarışması, 2007, 2.ödül

 

MESLEKİ EĞİTİM, YAYIN VE MAKALELERİ

 

Öğrencilik yılları dahil geçen sürede:

- Çeşitli makale ve inceleme raporları Mimarlık Dergisi, Ege Mimarlık Dergisi, Cumhuriyet Gazetesi ile Bilim ve Ütopya Dergisinde;

- Bazı proje ve yapıları Ege Mimarlık Dergisi, Hürriyet Gazetesi Ege ve Emlak ekleri, İzmir Mimarlık Rehberi Çağdaş Mimarlık Örnekleri Kataloğunda;

- “Afet Bölgelerinde Yapılacak Yapılar Hakkında Yönetmeliğin Mimari Tasarıma Etkileri” seminer notları (Prof.dr. Mustafa Düzgün ile) Mimarlar Odası Sürekli Mesleki Gelişim Merkezi yayınları arasında;

- “Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik İçin Yardımcı Notlar” (mimar Naime Bilikvar ile) Mimarlar Odası İzmir Şubesince serbest mimarlar için yayınlanmıştır.

Ayrıca, Mimarlar Odası için hazırlanmış çok sayıda raporda, yönetmelik ve şartname metinlerinde katkısı bulunmaktadır.

-Sürekli olarak, Mimarlar Odası ve Peyzaj Mimarları Odası tarafından düzenlenen keşif, metraj ve ihale dosyası hazırlama kurslarında eğitmenlik yapmaktadır.


http://web.iyte.edu.tr/arch/architecture/staff.htm

http://www.izmimod.org.tr/v2/haberler/1314-kesif-metraj-ve-ihale-dosyasi-hazirlama-kursu-ve-sertifika-toreni

https://www.egemimarlik.org/tum-sayilar/26

Dokuz Eylül Üniversitesi, İktisat bölümünden 1989 yılında mezun oldu.
2005 yılı itibariyle Boygar Yapı Tasarım Bürosunda çalışmaktadır.

 

Selda MERAL
Mimar

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Mimarlık Bölümünden 2015 yılında mezun oldu.İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mimarlık Fakültesinde Proje Yönetimi üzerine Yüksek Lisans Eğitimi almıştır. 2015 yılı itibariyle  Boygar Yapı Tasarım Bürosunda çalışmaktadır.

M. Eray İNANÇ
Mimar / Şehir ve Bölge Yüksek Plancısı
WhatsApp Image 2018-09-21 at 10.39.15.jp

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden 2015 yılında mezun oldu. Mimarlık Bölümünden 2016 yılında mezun oldu. Şehir ve Bölge Planlama Bölümünde Kentsel Bölge Yönetimi üzerine Yüksek Lisans Eğitimini 2017 yılında tamamladı. 2016 yılı itibariyle  Boygar Yapı Tasarım Bürosunda çalışmaktadır.

Büşra ŞANLI
Mimar
Resim_edited.jpg

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Mimarlık Bölümünden 2018 yılında mezun oldu. 2018 yılı itibariyle  Boygar Yapı Tasarım Bürosunda çalışmaktadır.

BASINDA BİZ

Mert AVLAR
             MimarMimar
mert

Yaşar Üniversitesi Mimarlık Bölümünden 2020 yılında mezun oldu. 2020 yılı itibariyle  Boygar Yapı Tasarım Bürosunda çalışmaktadır.

Rümeysa DEMİR 
             MimarMimar
Rümeysa fotoğraf.jpg

Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Bölümünden 2018 yılında mezun oldu. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mimarlık Bölümünde Yapıların Enerji Performansı üzerine yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. 2023 yılı itibariyle Boygar Yapı Tasarım Bürosunda çalışmaktadır. 

bottom of page